menu


DÁRKOVÝ POUKAZ
NA NÁKUP V NAŠEM KOŘENÁŘSTVÍ


Za dárkový poukaz v hodnotě 300, 500 nebo 1000 Kč si můžete nakoupit libovolné koření nebo pochutiny z naší prodejny.

Dárkové poukazy si můžete objednat také v našem eshopu zde.

VANILKA V RŮZNÝCH PODOBÁCH

U Salvátora si můžete vybrat z několika forem vanilky.
Sladké, krémové, jemné a plné aroma Madagaskar Bourbon vanilky je chuť, kterou si většina lidí s vanilkou spojuje. Použití Bourbonské vanilky je "univerzální" pro širokou škálu receptů, na vaření a pečení sladkých i slaných pokrmů, i studenou kuchyni.NOVINKA: Extrakt z tahitské vanilky. Tento extrakt je vyroben z vysoce kvalitních vanilkových lusků pěstovaných na Tahiti a extrahovaný za studena a zachovává tak své jedinečné aromatické látky. Tahitská vanilka je žádaná pro svůj bohatý chuťový profil popisovaný jako květinový a ovocný, často také jako anýz a třešeň.

Klasikou zůstává vanilkový lusk Bourbon z Madagaskaru
(lusk 16–20 cm
). K DOSTÁNÍ V PRODEJNĚ U SALVÁTORA v BIO kvalitě. V kuchyni se bez ní neobejdete při přípravě vaječných krémů, pudinků, sladkého pečiva a zmrzliny. Lusky je možné zpracovat několika způsoby. Semena použijete do receptu, stačí v malém množství. Zbylé lusky pro jemné provonění cukru.

Vanilkový extrakt (zn. Nielsen-Massey) je čistý extrakt z Bourbonské vanilky lisovaný za studena, čímž si zachovává maximální chuť a aroma. Výsledkem je sladká, krémová a jemná chuť se sametovými podtóny. Extrakt je ideální pro vaření a pečení sladkých i slaných pokrmů. Jedna polévková lžíce vanilkového extraktu se rovná jednomu lusku vanilky. V našem kořenářství nabízíme lahvičku velikosti 60 a 118 ml. Má široké využití, je určena na pečení, vaření a do studených pokrmů. / Cakes, Cookies, Pastries, French Toast and Scones

Vanilková pasta je vyrobena z extraktu Bourbonské vanilky a jejich semen. Oproti vanilkovému extraktu tedy zachovává i vizuální efekt vanilkového lusku. Vhodná na polevy na drůbež, mořské plody a vepřové maso, Crème Anglaise, Crème brûlée, pudinky, zmrzlinu.

Vanilka mletá je sušená verze s klasickým vanilkovým aroma. Ideální do těsta a pokrmy citlivé na barvu (např. polevy). Mletou vanilku použijte také na posypání hotového pokrmu pro zvýraznění chuti (na ovoce, do nápojů). 

vanilka_mleta.jpg
papriky la pastora organic.png
organic vanilla paste.png
Faro-prirodni.png
Perfekt_160mm.png
Klasik.png
Dostanete se k nám snadněji!
Na zastávce Karlovy lázně
můžete nyní vystoupit
z tramvají č. 17, 18 a 2 
v obou směrech.
Kořenářství je jen 50 m
od zastávky.

Náš obchod se nachází v Praze 1,
pouhých
 200 m od Karlova mostu.

USalvatora.jpg
Prodejna U Salvátora
Náprstkova 2
110 00 Praha 1
tel.: +420 222 221 161

korenarstvi(zavináč)prodejnausalvatora.cz
Otevírací doba:
Pondělí 10—18
Úterý 10—18
Středa 1018
Čtvrtek 1018
Pátek 1018 
Dopravní spojení: tram. č. 17, 18, 2.
Výstupní zastávka Karlovy lázně.
GPS: 50°5'4.020"N, 14°24'51.398"E
Napište nám svůj e-mail
a my vás budeme informovat
o novinkách v našem sortimentu, slevách a různých akcích v obchodě.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one