sortiment

V Prodejně U Salvátora prodáváme přibližně 200 druhů jednodruho-vého koření a směsí. Koření rozvažujeme vždy čerstvé do papírových sáčků. V domácnosti doporučujeme koření přesypat do uzavíratel-ných nádob, nejlépe z tmavého skla a uchovávat ho na suchém místě.

Podrobnosti o jednotlivých druzích koření a směsích, které nabízíme, najdete v rubrice našeho e-shopu. Zde uvádíme kompletní seznam koření (některé položky mohou být v obchodě dočasně nedostupné dle sezónní nabídky). Pokud potřebujete zodpovědět dotaz,
týkající se použití některého koření, nebo sháníte-li druh,
který na seznamu nemáme, napište nám na mail: 
korenarstvi(zavináč)prodejnausalvatora.cz
rádi vám odpovíme a pokusíme se koření sehnat
.
kardamom_tobolky.jpg
kurkuma2.jpg
kmin_cely.jpg
levandule.jpg
chilli_papricky.jpg
petrzel.jpg
muskat.kvet_mlety.jpg
cibule_platky.jpg
palermo.jpg

NOVINKY V SORTIMENTU KOŘENÍ A SMĚSÍ

krabicky_03.jpg

NOVINKA
Naše koření vám zabalíme do elegantních a funkčních kořenek. Plechovky s autorskou etiketou a krytem s regulací sypání koření
(3 velikosti). Druh koření či směsi je na vás, obsah kořenky je
cca 60 g
90 g (záleží na druhu vybraného koření).
krabicky_05.jpg
balene koreni.png
Rádi pro vás připravíme set koření v těchto plechových kořenkách podle vašeho přání.

safran salvator.jpg


Šafrán
koření plné vůně, chutě a barvy

Všechno na šafránu je vzácné, posvátné a drahé. Když v Šalamounově Písni písní chce autor vystihnout vzácnou vůni milované, přirovná ji k šafránu. Koření se v dávných dobách používalo vedle dalších vonných bylin při náboženských rituálech ve směsi kadidla.
 
Název šafrán pochází z arabského za´faran, což znamená žlutý – svatá barva. Právě onu jasnou žluť, jakou vydává šafrán, si buddhističtí mniši vybrali na své oděvy.

Šafrán je nejdražší koření na světě. Jeho cena je tak vysoká, protože celý proces sklizně musí být přesně načasovaný a odehrává se výhradně bez jakékoliv mechanizace. Ruční sběrači květů krokusu sklízí právě rozvinuté květy v ranních nebo dopoledních hodinách, a ještě ten den musí další dělníci ručně vytrhnout 3 asi 2,5 cm dlouhé blizny z každého květu, a pomalu sušit. Vlákna šafránu jsou neobyčejně lehká a na 1 kg koření je tak třeba nasbírat až několik stovek tisíc květů.

Vysoká cena je nepochybně také důvodem jeho častého falšování. Pokud si někdo doveze z Turecka nebo Egypta levný šafrán, pak to bude bohužel spíše světice barvířská nebo měsíček lékařský, tedy byliny, které mají jeho zlomkovou cenu. Pravý šafrán je od těchto „napodobenin“ rozeznatelný již pouhým okem. Oproti nim jsou jeho vlákna jemná, houževnatá a mají jasnou červenooranžovou barvu. Čím jsou červenější, tím jsou i kvalitnější.

V kuchyni se používá pro svou jasnou žlutou barvu, kterou obarví pokrm a pronikavou teplou vůni. Chuť může být ve větším množství hořká, i zde platí: použijte jej „…jako šafránu“.

Častým dotazem je dávkování a správné použití při přípravě jídla. Co to tedy exaktněji znamená …jako šafránu?

Při přípravě těsta se doporučuje množství do 1 g na 1–1,5 kg těsta. Na dochucení jídel jako je italské risotto milanese, španělská paella nebo hustá polévka z mořských plodů Bouillabaisse, je to půl čajové lžičky šafránových vláken. Před přidáním do pokrmu je dobré malé množství koření namočit do trochy teplé vody, ve které pustí barvu a lépe se dávkuje. Rozpouštět můžete šafrán také v tucích (olivový olej, mléko). Do tepelně upravovaného jídla se přidává pár minut před jeho dokončením.

Aktuálně v Prodejně U Salvátora nabízíme šafrán jakostní třídy Sargol, charakteristický svou rudou barvou, bez zbytků květů a čnělek, v balení 0,2 g, 0,5 g nebo 1 g. Těšíme se na Vaši návštěvu.


 
Nabízíme vám bylinky plné vůně z prosluněného Řecka
 
Naše bylinky mají intenzivní vůni a chuť, je radost s nimi vařit. Byly vypěstovány ve specifickém řeckém klimatu a s velkou péčí rodinné firmy v ekologickém režimu, která dbá na to, aby její produkce neškodila životnímu prostředí.
 
…sušené oregano, tymián, rozmarýn, bazalka, máta peprná, bobkový list, šalvěj, majoránka, saturejka…
oregano_web.jpg
Oregano nebo také dobromysl obecná je velmi populární v řecké a italské kuchyni.
Jeho listy mají výraznou aromatickou, teplou a lehce štiplavou chuť. Vyzkoušejte originální řecké oregano, origanum heracleoticum, které má výraznou ostrost a vůni. Ideální kombinace s citrónem, česnekem, vínem, masem, rybami, saláty, rajčaty a paprikou.

Bazalka – bylinka králů, velice stará a populární rostlina, řecký kultivar je známý jako "sweet basil", má světle zelené listy a sladkou chuť anýzu a hřebíčku. Sdílíte názor, že sušená bazalka už ztratila všechny přednosti té čerstvé? Zkuste tu naši, myslím, že jí dáte ještě šanci.
 
Tymián původně pochází z Řecka a sušený tymián má mnohem výraznější aroma, než čerstvý. Obohatí zejména vařené pokrmy z červeného masa, drůbeže a zvěřiny,
v kombinaci je ideální s cibulí, česnekem, s vínem.
 
Rozmarýn, jako všestranně použitelná bylinka, je v kuchyni nepostradatelná. Divoce roste na útesech kolem Středozemního moře. Její listy voní po jehličí s mátovými a kafrovými podtóny. Dobře se její intenzivní vůně a chuť snoubí s vínem nebo česnekem, hodí se
k těžkým masům jako je jehněčí, vepřové, zvěřina nebo kachní. Zkuste ji také na pečené brambory.
oregano_field_web.jpg
oregano_detail_web.jpg
greek-oregano_web.jpg

Nově nabízíme přes 60 DRUHŮ BIO OLEJŮ
lisovaných za studena


Oleje se lisují bez využití vysokých teplot a další rafinace na kamenných lisech v jižní Francii. Tato technologie zaručuje zachování výrazného aroma a všech důležitých látek – nenasycených mastných kyselin, vitamínů a stopových prvků.

 
oleje.jpg

 
VYSOCE BARVIVÁ ŠPANĚLSKÁ PAPRIKA
z rodinné firmy La Pastora (region Murcia)

 
Firma La Pastora je přímým pěstitelem této papriky a procesem výroby dosahuje 100% přírodního produktu. Zauzenou a sladkou papriku nabízíme rozvažovanou, v sáčcích po 100g. Španělskou papriku v kvalitě organic vám nabízíme ve speciálním balení
v elegantních plechovkách.


 
papriky la pastora organic.png
Je obecně známé, že koření je používáno také pro své příznivé působení na lidský organismus. Jinak tomu není ani u papriky.
Dobrá paprika je bohatá na vitamin A, který podporuje zdravou pleť; obsahuje vlákninu s kladným efektem na trávení; odsahuje železo (proti anémii) a draslík, který podporuje krevní oběh a snižuje krevní tlak.  
BULK_PAPRIKA.jpg
papriky.jpg
na poli.jpg

 
GURMÁNSKÉ VÝVARY JÜRGEN LANGBEIN

Všechny vývary jsou vyrobeny z vybraných ingrediencí. Prodáváme vývary o objemu 500 ml.
Vývar z hovězího masa se používá jako jemný základ pro přípravu slaných polévek, vydatných eintopfů, omáček a ragú. 
Zeleninový vývar je určený pro přípravu vegetariánských polévek, omáček, dušených pokrmů a pečeně. 

Rybí vývar používejte do omáček, polévek a jiných pokrmů z mořských ryb. 
Vývar z pečeně (Braten Fond) nebo Jehněčí vývar slouží jako základ pro přípravu silných omáček a ragú. 
Drůbeží vývar je jemný základ pro přípravu lahodných omáček a kuřecích polévek, stejně jako fricassee a ragú. 
Kachní vývar a Husí vývar se používají pro přípravu omáček a jiných pokrmů,
jako je například lahůdková Kachna na pomerančích nebo na 
nadívanou husu.
hovezivyvar.png
zeleninovyvyvar.png
vyvar_ryba.png
vyvar_braten.png
vyvar_drubez.png
vyvar_jehneci.png
vyvar_kachni.png
vyvar_husi.png

 
ITALSKÁ RÝŽE ARBORIO

Arborio je ideální pro přípravu risotta nebo přílohové rýže. Je nezaměnitelná díky velkým, perleťovým zrnkům, které se během přípravy dokonale a rovnoměrně uvaří, takže jádro zůstává pevné s jemnou smetanovou chutí.

V naší prodejně nabízíme rýži Arborio v 
praktickém 500g vakuově uzavřeném balení.
  ryze-arborio_na web.png


VANILKA V RŮZNÝCH PODOBÁCH

U Salvátora si můžete vybrat z několika forem vanilky.
Sladké, krémové, jemné a plné aroma Madagaskar Bourbon vanilky je chuť, kterou si většina lidí s vanilkou spojuje. Použití Bourbonské vanilky je "univerzální" pro širokou škálu receptů, na vaření a pečení sladkých i slaných pokrmů, i studenou kuchyni.NOVINKA: Extrakt z tahitské vanilky. Tento extrakt je vyroben z vysoce kvalitních vanilkových lusků pěstovaných na Tahiti a extrahovaný za studena a zachovává tak své jedinečné aromatické látky. Tahitská vanilka je žádaná pro svůj bohatý chuťový profil popisovaný jako květinový a ovocný, často také jako anýz a třešeň.

Klasikou zůstává vanilkový lusk Bourbon z Madagaskaru
(lusk 16–20 cm
). K DOSTÁNÍ V PRODEJNĚ U SALVÁTORA v BIO kvalitě. V kuchyni se bez ní neobejdete při přípravě vaječných krémů, pudinků, sladkého pečiva a zmrzliny. Lusky je možné zpracovat několika způsoby. Semena použijete do receptu, stačí v malém množství. Zbylé lusky pro jemné provonění cukru.

Vanilkový extrakt (zn. Nielsen-Massey) je čistý extrakt z Bourbonské vanilky lisovaný za studena, čímž si zachovává maximální chuť a aroma. Výsledkem je sladká, krémová a jemná chuť se sametovými podtóny. Extrakt je ideální pro vaření a pečení sladkých i slaných pokrmů. Jedna polévková lžíce vanilkového extraktu se rovná jednomu lusku vanilky. V našem kořenářství nabízíme lahvičku velikosti 60 a 118 ml. Má široké využití, je určena na pečení, vaření a do studených pokrmů. / Cakes, Cookies, Pastries, French Toast and Scones

Vanilková pasta je vyrobena z extraktu Bourbonské vanilky a jejich semen. Oproti vanilkovému extraktu tedy zachovává i vizuální efekt vanilkového lusku. Vhodná na polevy na drůbež, mořské plody a vepřové maso, Crème Anglaise, Crème brûlée, pudinky, zmrzlinu.

Vanilka mletá je sušená verze s klasickým vanilkovým aroma. Ideální do těsta a pokrmy citlivé na barvu (např. polevy). Mletou vanilku použijte také na posypání hotového pokrmu pro zvýraznění chuti (na ovoce, do nápojů). 

34697875_s.jpg

Chilli papričky s vysokou pálivostí

Habanero mleté (180 000 SHU*)

Jalapenos kouřové
drcené (50 000 SHU*)

Jalapenos zelené mleté – NOVINKA!

*SHU – Scoville jednotky pálivosti (Scoville heat units)
měří množství kapsaicinu, rostlinného alkaloidu,
který způsobuje pálivou chuť některých papriček.
CHILLI.jpg


Směs na lososovité ryby 
Má výraznou vůni a chuť po oblíbené uzené paprice, česneku a římském kmínu a její použití je jednoduché – stačí rybu obalit a péct na mírném ohni.

ruzova.png
cokolad.png
pomeranc.png
mandlovy.png
peppermint.png
citron.png
pom.voda.png
vanilkova.png

Extrakty Nielsen-Massey

Růžová voda Nielsen-Massey
Sladký a vonný parní destilát z růžových lístků. Její jemné květinové aroma je vhodné do indické a řecké kuchyně a kuchyně Středního východu, výborné je na francouzské pečivo a krémy. Chuťově se dobře snoubí s vanilkou, smetanou, čokoládou, s ovocem (zejm. jahodou, malinou, ličim a mangem), ale i sýrem typu Brie. 

Čokoládový extrakt Nielsen-Massey
Čistý čokoládový extrakt vyrobený z nejkvalitnějších kakaových bobů, představuje nejryzejší chuť hořké čokolády. Je ideální pro přidání do jakéhokoli receptu s čokoládou. Hodí se k ochucení nápojů, zákusků, omáček, a kořeněných jídel. Výtečně se pojí s chilli papričkami, rajčaty, luštěninami a samozřejmě s vanilkou.


Pomerančový extrakt Nielsen-Massey
Osvěžující čistý extrakt z nejkvalitnějších pomerančů se dokonale pojí s mnoha chutěmi – například s jahodami, vanilkou, ananasem a čokoládou. Jeho čerstvá chuť zvýší aroma slaných jídel s rýží, kuřecím masem a rybami. Doplní další širokou škálu jídel, včetně džemů a marmelád, ovocných koláčů, salátových dresinků, smetanových a pudinkových dezertů. Ideálně se hodí do zmrzlin, pohárů, sušenek a jiného pečiva.

Mandlový extrakt Nielsen-Massey
Mandlový extrakt je jednou z nejoblíbenějších příchutí používaných při pečení. Je vyroben z nejčistšího oleje z hořkých mandlí. Hodí se k ovoci jako jsou maliny, broskve či švestky, a stejně lahodně se snoubí s vanilkou, čokoládou, javorovým sirupem a karamelem. V menším množství může dochutit salátové dresinky, omáčky, krémy a zmrzliny.

Peprmintový extrakt
 Nielsen-Massey
Dochucování nápojů, zmrzlin a sušenek mátovou příchutí nemusí být jenom doménou letních prázdninových měsíců. Její kulinářské použití létem nekončí. Tímto extraktem, vyrobeným z nejkvalitnějších olejů máty pod nejpřísnějšími standardy kvality je možné ochucovat čaje a přidávat jej do náplní čokoládových dortů, polev a zmrzliny. Zkuste také extrakt doplnit jako osvěžující ingredienci ke slaným pokrmům, jako jsou vepřové a jehněčí pečeně a recepty z drůbeže.

Citrónový extrakt Nielsen-Massey
Extrakt plný svěží chuti, který dochutí téměř každé jídlo, má neomezené možnosti. Je fantastický s rybami, vepřovým masem a kuřecími pokrmy, dobře se propojí s různými bylinkami, včetně petržele, rozmarýnu, tymiánu, česneku a bazalky. Jako vysoce kvalitní a chutnou ingredienci je možné jej přidat do citrusových nápojů, do zeleninových pokrmů a také do sladkého pečiva, sušenek, mražených dezertů, džemů a tak dále.

Voda z pomerančových květů Nielsen-Massey
Tento osvěžující aromatická voda, také známá jako Esenciální olej z Neroli, se vyrábí parní destilací květů hořkého pomerančovníku (Citrus aurantium). Voda z pomerančových květů vnáší sladkou vůni pomerančovníkových hájů do řady tradičních pokrmů perské, arabské, indické a turecké kuchyně. Je vynikajícím doplňkem k různým sladkostem, včetně krémů a pudinků, přidává se do koláčů, sušenek, bonbónů a jiného cukroví. Její vonné vlastnosti se rovněž vhodně doplňují s čokoládou, vanilkou, mandlemi, citronem a jinými citrusovými plody.


Prodáváme v balení 60 ml.

Do této řady patří také Extrakt a Pasta z vanilových lusků Nielsen-Massey (viz výše).

Všechny uváděné produkty jsou košer a bezlepkové, certifikované jako All-Natural, alergen-free a GMO-free.

Extrakty, pasty a vody si můžete objednat také v našem eshopu zde.


OBJEDNEJTE SI KOŘENÍ NA NAŠEM E-SHOPU

Spěcháte, nechcete stát ve frontě? Objednejte si koření prostřednictvím našeho nového e-shopu.
Zboží si můžete vyzvedout u nás v prodejně, nebo vám balíček pošleme na dobírku.


NÁŠ E-SHOP NALEZNETE ZDE. Zboží do něj stále průběžně doplňujeme.

Sortiment našeho koření si můžete stáhnou zde
.


DÁRKOVÝ POUKAZ
NA NÁKUP V NAŠEM KOŘENÁŘSTVÍ


Za dárkový poukaz v hodnotě 300, 500 nebo 1000 Kč si můžete nakoupit libovolné koření nebo pochutiny z naší prodejny.

Dárkové poukazy si můžete objednat také v našem eshopu zde.
dark.poukaz.jpg

mlynky v krabicce.jpg
Náplň mlýnků:
barevný pepř a hrubá himalájska sůl
 
popř. dle domluvy.

Cena sady 980 Kč
NOVINKA!
DÁRKOVÉ BALENÍ MLÝNKŮ S KOŘENÍM A SOLÍ
V dárkovém balíčku jsou uloženy dva mlýnky české výroby s keramickým mlecím mechanismem (garance 25 let), provedené v kombinaci bukového dřeva a akrylátu / skla. Je možné vybrat ze dvou tvarových typů. Barevnost mlýnků nakombinujeme dle vašeho výběru: mlýnky jsou v provedení třešeň, přírodní dřevo, ořech. 
Klasik-tresen.png
Mlýnek typu 1
klasický tvar
(na obrázku barevná úprava třešeň)
Faro-prirodni.png
Mlýnek typu 2
moderní tvar
(na obrázku barevná úprava přírodní)

 DÁRKOVÁ BALENÍ KOŘENÍ

Darujte svým blízkým provoněný dárek – kvalitní koření a kořenící směsi z Prodejny U Salvátora, obchodu s kořením s dlouholetou tradicí. Papírová krabička obsahuje skleněné kořenky s originálními štítky.

Dárkové balíčky zasíláme i na dobírku po celé ČR. 
VÍCE ZDE

Sady nabízíme do vyprodání zásob. V předvánočním čase prosím objednávejte sady ideálně den dopředu (na eshopu nebo na tel. 222 221 161). Děkujeme. 

Můžete si vybrat z těchto balíčků:

1) perníkový ~ badyán, skořice, perníkové, hřebíček


2) středomořský ~ kmín římský, koriandr, chilli, sumach

3) vegetariánský ~ bylinkové máslo, arabské, garam masala,
                                       grilovací na zeleninu s medvědím česnekem


4) francouzský ~ provensálské, tymián, rozmarýn, levandule

5) řecký ~ gyros, čevapčiči, tzatziky, oregano

6) italský ~ špagety, palermo, italský salát, fenykl

7) thajský ~ kari thajské, chilli, citronella, koriandr

8) česká kuchyně ~ kmín, nové koření, paprika, majoránka

9) pepřová variace ~ barevný pepř, pepř černý, sečuánský pepř, dlouhý pepř

10) ostrá variace ~ jalapenos drcené, chilli, kayenský pepř, harissa

11) rybí sada ~ kabajaki, ryby zelené, asado, losos

Cena balíčku po 4 kořenkách je 330 Kč /
resp. 360 Kč (pepřová a steaková variace)
darkove sady_2.jpg
 losos.png

ŠTÍTKY NA KOŘENKY SALVÁTOR 

Nyní můžete v našem obchodě zakoupit také štítky na kořenky s názvy našich nejprodávanějších druhů koření a směsí. Sada obsahuje celkem 30 štítků, 27 z nich je označeno názvy, 3 jsou prázdné. Štítky jsou vyrobené z kvalitní plastové samolepící folie. Nabízíme pět různých barevných a vzorových variant, ze kterých si určitě vyberete tu pravou do své kuchyně!
Štítky se výborně hodí na skleněné kořenky z čirého skla s pevným neprodyšným víčkem, které v naší prodejně také nabízíme.

Objednejte také na našem eshopu.
etikety_nahled.jpg

STÁČENÉ KOLÍNSKÉ VODY

Pánské i dámské kolínské vody stáčíme do plastových
nebo skleněných lahviček, dle Vašeho výběru.

Ceny se kolínských vod se pohybují od 39 Kč do 55 Kč za 1 dcl.

Nyní jsou v nabídce tyto vůně:
Stefano  ~ svěží kořenitá vůně
Story  ~ kombinace ovoce a květin
York  ~ svěží ovocno-květinová vůně
Levandule  ~  levadulovo-bylinný typ
Pačuli  ~ dřevitá fantazie
Antea  ~ svěží citrusovo-zelená vůně, zelený čaj
Chantal  ~ kořenito-dřevitá vůně
Amelie  ~  svěží květinová, vanilková, dřevitá
Rosalie  ~  růžová, dřevitá
Valmont  ~  citrusová, květinová. kořenitá, dřevitá
Bond   kořenitá, balzamická, dřevitá

Angelo  ~  sladká ovocná, dřevitá, vanilková, karamelová
 
 
Nové kolínské vody:
Sága
  ~  svěží, citrusová, květinová, bylinná (unisex)
Janina  ~  vyrobená na míru pro
                     Prodejnu U Salvátora

                      jemně květinová, mimózová, mošusová
Mistral
  ~  svěží mandarinková, mintová, mořská,
                       dřevitá, ambrová

Havana  ~  sladká, tabáková, santalová
Desiré  ~  svěží ovocná, květinová, dřevitá
KOLINSKE_sortim.jpg
lahvicky.jpg

KVALITNÍ ROSTLINNÉ OLEJE

Nabízíme řadu kvalitních jedlých rostlinných olejů známých značek, například italské Olitalia, Borghese, atd. Najdete u nás oleje olivové extra panenské čisté i s nejrůznějšími příchutěmi (bazalka, oregano, chilli, česnek, citron, lanýž). Prodáváme i levnější, ale velmi kvalitní olivový olej z pokrutin. Dále máme v nabídce olej z hroznových semínek, olej kukuřičný a rýžový.

olejeOLITALIA.png
olitalia.png

Oleje Olitalia – italské stolní oleje vysoké kvality balení 1 litr, Extra Vergine Olivový také 1/4 litru.
Olivový Extra Vergine / Olivový z pokrutin
/ Hroznový / Kukuřičný
Olivové oleje zn. Luccese (Itálie), zn. Nikos (Kréta), zn. Dittmann (Španělsko)
Olej z vlašských ořechů (250 ml), lněný olej (250 ml), dýňový olej (250 ml), olej z macadamových oříšků (250 ml)

Olivový olej s lanýžovým aroma (125 m)
 


CHUTNEY | PICKLE  | PASTY | HOŘČICE

Speciality Indické kuchyně zn. Mida's
Mango Chutney Hot / ostrá pasta z manga v kořeněném nálevu
Chilli Pickle / pasta ze zelených chilli v kořeněném nálevu

Garlic Pickle / česneková pasta v kořeněném nálevu
Lime Pickle / limetky v kořeněném nálevu
Tandori-Curry pasta

Speciality maďarské kuchyně zn. Univer
Erös pista / pálivý a nepálivý
Erös pista salát z červené a zelené papriky

Dochucovací pasty do gulášových omáček a polévek
Papriková pasta sladká / ostrá (160 g)
Gulášová pasta sladká / ostrá (160 g)


Marinovací omáčky na maso
Classic woodsmoke, Honey woodsmoke,
Spicy woodsmoke zn. HP
Tabasco červené (57 ml), Tabasco zelené (57 ml)
Tabasco Chipotle (59 ml)
Sambal Oelek (50 g a 200 g) / Sambal Badjak (200 g)
Sambal Manis (200 g)
Wasabi zelená křenová pasta (43 g)

Nakládaná zelenina a luštěniny, pepř a chilli v nálevu
Nakládaný lilek (290g), nakládané houby (300g),
grilované papriky (290g), nakládaná rajčata (290 g), zn. PUCCI

Bambus (330g) a sojové klíčky (330 g), zn. Choi
Nakládaná červená řepa (670 g), zn. Vegalo
Fazole bílé, červené a pikant / čočka / cizrna , zn. La Torrente
Zelený papř ve sladkokyselém nálevu (100 g), zn. Dittmann
Papričky piri-piri (100g), zn. Dittmann

Peperoni extra pálivé (320 g), zn. Kattus
Peperoni PIRI-PIRI, zn. La Comtesse

Pochutiny zn. Exotic Food
Červená a zelená kari pasta (50 g
)
Červené a zelené chilli papričky ve sl. nálevu (190 g)
Sambal Oelek pasta z chilli papriček (210 g)
Sladká chilli omáčka na kuře (250 ml / 725 ml)
Sojové výhonky ve vodě (425 g)

Rajčata
Sušená rajčata pikant ve slunečnicovém oleji
(290 g), zn.
LA ROSSA
Passata di pomodoro - rajčatové pyré
(500 g), zn. POMME D´OR

Rajčata San Marzano sušená na slunci
(100 g), zn. LA BONTA ITALIANA

Polpa di pomodoro – krájená rajčata
(400 g), zn. LA TORRENTE

Olivy | cibulky | pesta | kapary
Černé olivy Nostraline PUCCI (150 g)
Černé olivy bez pecky PUCCI (212 ml)
Zelené olivy plněné ančovičkou MAESTRANZA (300 g)
Zelené olivy plněné tuňákem MAESTRANZA (300 g)
Cibulky Borettane v balzamikovém octě PUCCI (212 ml)
Pesto Genovese - bazalkové RISCOSSA (180 g)
Pesto Rosso - rajčatové RISCOSSA (180 g)
Kapary medium v nálevu z vinného octa PUCCI (300 g)
Plody kapary se stopkou ve vinném octě PUCCI (210 g)
Kapary v mořské soli PUCCI (130 g / 1 kg)


Hořčice
Organic HOT ENGLISH MUSTARD
od firmy Wilkin & Sons ltd

Hořčice zn. Maille:
~
hrubozrnná
~ s křenem
~ Dijon Originale

midas.jpg
sambal.jpg
paprikaUniver.jpg
Pista.jpg
pfeffer.png
piri piri.png
latorrente_lusteniny.jpg
susena_rajcata.jpg
latorrente.jpg
wasabi.png
madarpasty.jpg
WaS_mustard.png
maille_kren.png
maille_dijon.png

OCTY | SOJOVÉ OMÁČKY | WORCHESTER

Nabízíme oblíbený ocet Aceto Balsamico značky Il Torrione, který vzniká spojením vinného octa, koncentrovaného hroznového moštu a karamelu. Dále prodáváme nejrůznější octy vinné a jablečné.

Aceto Balsamico – tmavý a bílý, zn. Il Torrione
Japonský vinný ocet / vhodný na sushi
Crema balsamico modena / citrónové, ořechové s hruškou, lesní směs
Jablečný vinný ocet, Francie (250 ml)

Kikkoman sojová omáčka na sushi 150 ml
Kikkoman sójová omáčka o 43 % méně soli
Sojová omáčka tmavá P.R.B. (125 ml /500 ml)

Jaký je rozdíl mezi sojovou omáčkou Kikkoman a "těmi levnějšími"?
Kikkoman Soy Sauce se vaří z pšenice, sojových bobů, vody a soli. Stejně jako dobré víno, Kikkoman sojová omáčka zraje několik měsíců a tím může rozvíjet svou charakteristicky bohatoujemnou chuťaroma. Doporučujeme používat v tradičních asijských jídlech, ale zkuste i klasické středomořské recepty nebo karibskou kuchyni.


Lea & Perrins worchesterová omáčka
Tato omáčka zraje v dřevěných sudech po dobu 18 měsíců. Výrobce Lea & Perrins používá k její výrobě jen ty nejlepší suroviny
.

 

Kikkoman.jpg
lea and perrins_worchester.png

TĚSTOVINY | RÝŽE | KUSKUS

Italské, zn. Riscossa, Garofalo
Basmati rýže LA PERDIZ (1 kg)

Rýže Basmati CURTIRISO (500 g)

Rýže Arborio CURTIRISO (500 g)
Kuskus celozrnný BACCHINI (500 g)
Kuskus BACCHINI (500 g)
Rýžové nudle vlasové (200 g), Thajsko    
Rýžové nudle široké 3mm (375 g), Thajsko
Ochucené italské špagety DALLA COSTA s česnekem a chilli (500 g)

testoviny_riscossa.jpg
testoviny_garofalo.jpg

MARMELÁDY | DŽEMY | ŽELÉ

zn. Wilkin and Sons LTD
citronová
zázvorová
hořká pomerančová
fíková
meruňková
jahodová

zn. Göbber, 100% bez konzervantů
šípková zavařenina
brusinková zavařenina

jeřabinová zavařenina
švestky v čokoládě

zn. Zuegg - džem
fíky / citróny / kaštany / pomeranč
broskev / hrušky / maliny / ostružiny


Kokosové mléko
(160 ml
), zn. Exotic Food

wilkin.png
Věhlasné zavařeniny Wilkin and Sons se vaří z ovoce pěstovaného na farmě anglického panství Tiptree, z úrody okolních pěstitelů v Essexu a z důvěryhodných zahraničních zdrojů. Citrusové marmelády a želé jsou vyráběny ze sevillských pomerančů a citrónů, které se ze Španělska dovážejí po souši. Tiptree používá jen ty nejlepší plody a to už od samého počátku výroby v roce 1885.
zuegg_marm.png

SOLI
 
Mořská sůl CORNISH (Anglie, pobřeží Cornwallu)
Jemné zářivě bílé krystalky mořské soli Cornish dodají vašemu jídlu čistou, jemně aromatickou chuť. Obsahuje více než 60 důležitých minerálů a stopových prvků, jako jsou draslík, vápník či hořčík. Ty jsou přirozenou součástí mořské vody nejzápadnější části Velké Británie na pobřeží Cornwallu, kde se sůl sklízí. Chuť této mořské soli je intenzivnější nežli u běžné stolní soli, k ochucení pokrmu tedy stačí menší množství, což je přínosnější také pro vaše zdraví. Jemné vločky Cornish soli jsou perfektní jako dokončovací sůl, ideální pro  grilovaná masa, saláty.

Hrubá mořská sůl
(Portugalsko)
Přírodní mořská sůl s vyšším obsahem stopových prvků a minerálů pochází ze Stříbrného pobřeží Portugalska.
 
Himalájská sůl
(Pákistán)
Himalájskou narůžovělou sůl nabízíme hrubší a jemnější. Růžovou barvu získává vyšším obsahem železa. Neobohacuje se jodem, je totiž sama dost bohatá na minerální látky. Obecně se uvádí, že himalájská sůl obsahuje průměrně 3% minerálů. Himalájská sůl je jedna z nejčistějších přírodních solí (její vznik se datuje před 200 milióny let). Vhodná na pokrmy jako je vejce na měkko, foie gras, rajčata a jiná zelenina, jako dekorace.
 
Vitasůl

Sůl se sníženým obsahem sodíku se chuťově kuchyňské soli zcela vyrovná. Doporučujeme osobám, které nemohou užívat mnoho sodíku (osoby se srdečním onemocněním), v dietě doplňuje nedostatek draslíku, hořčíku a jodu. Dodává se do pokrmů ve stejném množství jako kuchyňská sůl.

Všechny druhy solí si můžete objednat také v našem eshopu zde.
sul_hruba.jpg
sul.himalajska.jpg

RYBY A PLODY MOŘE

Sardelové řezy ve slunečnicovém oleji
(78 g), zn. LA ROSSA
Sardelová očka s kapary (78 g), zn. LA ROSSA
Tuňák v rostlinném oleji (80 g), zn. ESCURIS
Tuňák v olivovém oleji (80 g), zn. ESCURIS
Sardelová pasta (60 g)
Ústřicová omáčka (250 ml / 725 ml)
Sardinky v oleji (filety bez kůže)  zn. Appel (piri - piri / madeleine rot)

sardelky.png
tunak.png

HMOŽDÍŘE A MLÝNKY

Mlýnky české výroby s keramickým vnitřkem. Garance 25 let. V nabídce máme různé velikosti a barvy mlýnků v ceně od 350 do 450 Kč. V našem obchodě najdete také dva druhy hmoždířů na koření -- keramický malý hmoždíř a velký žulový hmoždíř.

Všechny mlýnky si můžete objednat také v našem eshopu zde.
Perfekt_160mm.png
Faro-prirodni.png
Klasik.png
Všechny mlýnky jsou vybaveny keramickým mlecím mechanismem CrushGrind®, vyrobeným v Dánsku. Mechanismus je zárukou, že chuť a vůně není ovlivněna žádnou oxidační nebo chemickou reakcí. Koření je mleto přírodní cestou. Srdcem mechanismu je hi-tech keramika (čistý přírodní materiál), který je ideální pro zpracování všech druhů potravin, je odolnější a tvrdší než ocel. Dánský výrobce poskytuje garanci 25 let na všechny keramické části. Mechanismus je plně nastavitelný s udržením nastavení (jemné/hrubé) a je jednoduché jej čistit - nasypete do mlýnku sůl a vymelete, nebo jednoduše vyjmete mlecí kámen a omyjete jej vodou. Mechanismus prošel testy osvědčujícími jeho životnost odpovídající 200 letům používání v běžné domácnosti.
mechanismus.jpg

ROZVAŽOVANÉ
SUŠENÉ PLODY 


Standardně u nás dostanete rozvažované sušené brusinky, rozinky a švestky. Balíček po 200 g.
~ brusinky / 50 Kč
~ rozinky / 36 Kč
~ švestky / 40 Kč

NOVINKA !! rakytník / 100 g / 70 Kč
 
brusinky.jpg
rozinky_jumbo.jpg
svestky.jpg
Rozinky nabízíme ve dvou velikostech.
Brusinky jsou nejen výtečné do nápojů, salátů a dezertů, ale jsou známy i svými blahodárnými účinky na lidský organismus. Především díky vysokému obsahu antioxidantů, zejména vitamínu C a E.
Švestky jsou stejně jako brusinky bohatým zdrojem vitamínů (B, C, E a A), z minerálů obsahují zejména draslík – díky němu jsou vhodné pro ty, kteří trpí vysokým tlakem. Velké množství vlákniny v tomto ovoci usnadňuje trávení. Švestky navíc zamezují vstřebávání cholesterolu a pektiny v nich obsažené zpomalují vstřebávání cukrů, naše tělo tak spaluje více tuku. Sušené švestky jsou proto často doporučovány jako doplněk při nejrůznějších dietách. Konzumace několika sušených švestek denně prý chrání organismus před osteoporózou.


Sušené plody si můžete objednat také v našem eshopu zde.
Už jste ochutnali sušené švestky ve slanině
Geniálně jednoduchý recept na jednohubky. Stačí vám k tomu švestky, libová slanina na obalení a mandle dovnitř. V troubě pečte na 180°C cca 10 min, až bude slanina dozlatova.

Vyzkoušejte také sušené brusinky či švestky jako přílohu k paštikám či při pečení zvěřiny nebo vepřového masa.
svestky ve slanine.jpg

cioccolato_.png
ČOKOLÁDY DLE RECEPTU AZTÉKŮ – MOMENTÁLNĚ VYPRODÁNO

Čokoláda, kterou vám v našem obchodě nabízíme se vyrábí v sicilském městě Modica. Čokoláda je vyráběna ručně. Je typická použitím nízké teploty při jejím zpracování, kdy použitý cukr zůstane neporušený a čokoláda má zrnitou strukturu. 

Čokoládové tabulky nabízíme jako čistou 70% ekvádorskou hořkou čokoládu 
a dále jako 50% hořkou čokoládu s těmito příchutěmi: 
badyán  |  bílý pepř  |  chilli  |  skořice  |  vanilka  |  sicilský citrus  |  pistácie  |
zázvor  |  bílé víno Marsala  |  červené víno Nero d’Avola  |  lékořice  |  jasmín  |
třešně  |  mořská sůl z Trapani

Čokolády si můžete objednat také v našem eshopu zde.
cioccolato_70%ecuador.png
cioccolato_anice.png
cioccolato_pepe bianco.png
cioccolato_peperoncino.png
ciocc_cannella.png
cioccolato_vanilka.png
cioccolato_agruni di sicilia.png
cioccolato_pistacchio.png
cioccolato_zenzero.png
ciocc_marsala.png
ciocc_nero d avola.png
ciocc_liquirizia.png
ciocc_gelsomino.png
ciocc_ciliegia.png
ciocc_sale di trapani.png

NOVINKA!
Dostanete se k nám snadněji!

Na zastávce Karlovy lázně
můžete nyní vystoupit
z tramvají č. 17, 18 a 2 
v obou směrech.

Kořenářství je jen 50 m
od zastávky
.


Náš obchod se nachází v Praze 1,
pouhých 200 m od Karlova mostu.

obchod.jpg
Prodejna U Salvátora
Náprstkova 2
110 00 Praha 1
tel.: +420 222 221 161

korenarstvi(zavináč)prodejnausalvatora.cz
Otevírací doba:
 
Pondělí 10—18
Úterý 10—18
Středa 1018
Čtvrtek 10—18
Pátek 10—18
Dopravní spojení: tram. č. 17, 18, 2.
Výstupní zastávka Karlovy lázně.
GPS: 50°5'4.020"N, 14°24'51.398"E
Napište nám svůj e-mail
a my vás budeme informovat
o novinkách v našem sortimentu, slevách a různých akcích v obchodě.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one